O šifrovačce

O co jde?

Už jako děti jsme v našem oddíle měli rádi šifrovací hry a zůstalo nám to i do dospělosti, kdy jako vedoucí podobné zařazujeme do programů pro nynější účastníky. S oblibou se také účastníme tradičních šifrovacích závodů, které se v Česku těší stále větší oblibě. Mrzelo nás jen, že v našem rodném Žďáře žádná taková “šifrovačka” není. Rozhodli jsme se tedy chopit iniciativy, dát dohromady tým šikovných lidí a zorganizovat Pod kotlem, první šifrovací hru po Žďáře a nejbližším okolí.

Samotnou šifrovačku si můžete představit jako závod, ve kterém se týmy snaží co nejrychleji projít předem neznámou trasu. Na ní se vyskytují různé šifry, logické hádanky a rébusy, jejichž tajenka vám vždy odkryje nebo napoví další etapu trasy. Nejde tedy ani tolik o fyzickou zdatnost (i když se během hry taky trochu projdete) jako spíš o schopnost analyzovat šifru, co nejrychleji ji vyluštit, správně interpretovat tajenku a přesunout se na další stanoviště.

Podrobnější informace k průběhu hry budou uveřejněny s otevřením registrace na další ročník. Pokud vás zajímají další podrobnosti, doporučujeme se podívat do archivu.